قیمت انواع ارتودنسی (مرئی و نامرئی) در اردیبهشت ۹۹
این روزها، کرونا سر خط اول خبرها است. دندانپزشکی و ارتونسی، از این قاعده مستثنی نیستند.

دندانپزشکان و متخصصین ارتودنسی، باید با رعایت پروتکل‌های رعایت شده از سمت وزارت بهداشت و ستاد مبارزه با کرونا، سعی کنند کمترین ریسک و خطر به بیمارانشان منتقل شود.
قیمت انواع ارتودنسی (مرئی و نامرئی) در اردیبهشت 99
دکتر سعید قریشی متخصص ارتودنسی، تمام سعی خود را کرده‌اند تا با تجهیز هر ۴ کلینیک خود در تهران و قم، محیطی ایمن برای شما، خانواده و فرزندان‌تان در این روزها فراهم کنند.

ارتودنسی چیست؟
 

ارتودنسی شاخه ای از دندانپزشکی است که در زمینه درمان ناهنجاری های مربوط به رشد فک و دندان تخصص دارد. متخصص ارتودنسی دندانپزشکی است که برای دستیابی به سطح بالاتری از مهارت های ارتودنسی آموزش دیده است

ارتودنسی
ارتودنسی نامرئی و انواع آن

 

برای داشتن لبخندی زیبا و دندان های مرتب ، دیگر نیازی به پر کردن دهان با سیم و براکت های بد شکل نیست.
با افزایش قابلیت اطمینان ، ارزش و پیشرفت روزافزون در فن ارتودنسی نامرئی ، این روش به جایگزینی برای براکت های سیم ناهنجار و قابل رویت معمولی تبدیل شده است.

آسترهای شفاف که به آن بریس های شفاف نیز گفته می شود ، با استفاده از پیشرفته ترین فناوری رایانه ای ساخته شده است که حرکت دندان را پیش بینی می کند ، وسایل ارتودنسی متحرک را فراهم می کند که دندان ها را به تدریج تراز می کنند

 

قیمت ارتودنسی در سال 99 چقدر است؟

اگر فرصت ندارید این مقاله جامع درباره قیمت ارتودنسی را بخوانید میتوانید قیمت های درج شده در جدول زیر را مشاهده کنید و هزینه انواع روش های ارتودنسی را به صورت کلی در قالب این جدول مشاهده کنید.

 

 

 

نوع دستگاه ارتودنسی متوسط هزینه ها محدوده قیمت ارتودنسی
هزینه ارتودنسی متحرک در سنین 7 تا 12 سالگی برای هر فک 4,250,000 4,000,000  تا 4,500,000
قیمت ارتودنی ثابت در سن 12 سالگی برای هر دو فک (12,000,000) (9,500,000)-(15,00,000)
بریس سرامیکی برای یک فک 3 میلیون از سیستم ارتودنسی ثابت معمولی گرانتر است یعنی به طور میانگین 7.250 تومان (7,000,000)-(7,500,000)
بریس دیمون یا خودتنظیم برای یک فک 6 میلیون از سیستم معمولی ارتودنسی گرانتر است یعنی به طور میانگین 10.5 میلیون تومان (10,000,000)-( 10,500,000)
اینویزیلاین یا پلاک نامرئی برای دو فک (,500,000) (17,000,000)-(20,000,000)

 

ارتودنسی این روزها با روش‌ها و دستگاه‌های مدرن‌تری در دنیا و ایران انجام می‌شود. از آنجایی که این رشته با سرعت بالایی در حال تغییر است؛ متخصص ارتودنسی که در این زمینه فعالیت می‌کند باید با سرعت تغییرات ارتودنسی هماهنگ باشد.

ارتودنسی به کدام ناهنجاری‌های و مشکلات کمک می‌کند؟ با انجام ارتودنسی دندان می‌توانید از پوسیدگی دندان‌های خود جلوگیری کنید. علاوه بر مرتب کردن دندان‌های کج، حتی مشکلات لثه ای و مشکلات مربوط به فک نیز درمان می‌شود.

اگر احساس می‌کنید به ارتودنسی نیاز دارید، حتما باید با مراجعه به متخصص ارتودنسی، با او م کنید.

انواع روش‌های ارتودنسی

متناسب با میزان ناهنجاری دندان و فک، هر یک از روش‌های ارتودنسی مورداستفاده قرار می‌گیرد. وضعیت عمومی بیمار، وضعیت فک‌های بالا و پایین (اوربایت، اپن بایت بودن)، سن بیمار، هزینه ارتودنسی از عوامل تاثیرگذار هنگام انتخاب روش ارتودنسی است.

ارتودنسی نامرئی
ارتودنسی ثابت
ارتودنسی متحرک
ارتودنسی لینگوال
ارتودنسی دیمون

 

عوامل تأثیر گذار در قیمت ارتودنسی
هزینه درمان های ارتودنسی به نوع ناهنجاری ، نحوه درمان ، سن بیمار ، شدت ناهنجاری ، نوع دستگاه به کار برده شده بستگی دارد . در بعضی بیماران ناهنجاری دندانی فکی با پلاک متحرک قابل اصلاح است .

در این صورت هزینه درمان کمتر است . بعضی از بیماران نیاز به ارتودنسی ثابت فکین دارند که دستگاههای ثابت ارتودنسی بعد از رویش دندانهای دائمی در دهان قرار می گیرند .

بعضی از بیماران نیاز به درمان ارتودنسی متحرک و سپس ارتودنسی ثابت دارند . بعضی از بیماران نیاز به ارتودنسی به همراه جراحی دارند. برخی از بیماران نیاز به دستگاههای خارج دهانی دارند. بعضی بیماران هم نیاز به دستگاههای خارج دهانی و هم جراحی دارند. برخی از بیماران نیاز به مینی اسکرو (Mini screw) دارند.

دستگاههای به کار برده شده برای بیماران براساس نوع ناهنجاری متفاوت است و از سوی دیگر طول مدت درمان هم براساس سن مراجعه بیمار ، شدت ناهنجاری ، ارثی بودن یا نبودن ناهنجاری متفاوت است .

اگر بیمار تمایل به استفاده از براکت های شفاف (سرامیکی یا کامپوزیتی) داشته باشد ، به علت هزینه زیاد این براکت ها ، هزینه کل درمان افزایش می یابد . هزینه درمان ارتودنسی در جلسه اول که به طور رایگان انجام می شود براساس نوع دستگاه به کار برده شده و نوع ناهنجاری به بیمار گفته می شود و بر روی شرایط پرداخت توافق می گردد .

هم چنین در بیمارانی که نیاز به درمان ارتودنسی به همراه جراحی فک دارند هزینه درمان ارتودنسی به بیمار گفته می شود و هزینه جراحی که توسط جراح فک و صورت انجام می شود ارتباطی به هزینه های ارتودنسی نخواهد داشت .

چه عواملی روی هزینه ارتودنسی موثر هستند؟
شرایط و نحوه‌ی درمان افراد مختلف با یکدیگر یکسان نیست. به همین دلیل، تخمین دقیق هزینه شما نیازمند معاینه و بررسی توسط ارتودنتیست متخصص دارد. این معاینه زمان چندانی نمی‌گیرد و می‌توانید با مراجعه به مطب متخصص ارتودنتیست مجرب، معاینه شده و قیمت دقیق ارتودنسی خود را مشخص کنید.

پس از این معاینه، پزشک متخصص بسته به مشکلات دندان‌ها و هدف شما از انجام درمان، زمان و قیمت و بهترین درمان مناسب شما را مشخص می‌کند. به صورت کلی، روش درمانی، زمان ارتودنسی و سن شما روی هزینه‌ی درمان موثر است.

هزینه‌های ارتودنسی را می‌توان با استفاده از روش‌هایی کاهش داد. برای کاهش هزینه ارتودنسی می‌تواند روش‌های زیر را انجام دهید

 

عوامل تاثیرگذار بر قیمت ارتودنسی
علاوه بر آنچه بیان شد لازم است بدانید قیمت ارتودنسی طبیعتاً بسته به موارد مختلفی تعیین می شود. مثلاً از جمله مهمترین عوامل اثرگذار نوع ارتودنسی بکار رفته در این درمان است و طبیعتاً از آنجایی که انواع ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک و ارتودنسی نامرئی تفاوت هایی با هم دارد، هر کدام از آنها قیمت های متفاوتی خواهند داشت.

به طوری که هزینه ارتودنسی با براکت های معمولی یا براکت های رنگی کمتر از هزینه ارتودنسی نامرئی می باشد. همچنین دقت داشته باشید هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین نیز با یکدیگر متفاوت است و در صورتی که متخصص تشخیص دهد که تنها نیاز به استفاده از ارتودنسی در فک بالا می باشد طبیعتاً این هزینه کمتر از هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین خواهد بود.

علاوه بر این اگر متخصص ارتودنسی تشخیص به استفاده از هدگیر برای ارتودنسی دهد طبیعتا این قیمت افزایش پیدا خواهد کرد.

میزان پیچیدگی درمان و میزان کج بودن دندان های شما نیز به طور حتم از دیگر مواردی است که در قیمت ارتودنسی تاثیر می گذارد. همچنین نوع پوشش بیمه، مدت زمان درمان، سن و سال بیمار و نوع سیستم یا تجهیزات به کار رفته در طول درمان از دیگر موارد تاثیر گذار در قیمت ارتودنسی می باشد.

 

قیمت ارتودنسی نامرئی ۹۹

ارتودنسی ,هزینه ,قیمت ,درمان ,های ,، ,هزینه ارتودنسی ,نیاز به ,قیمت ارتودنسی ,000 000 ,می شود ,هزینه درمان ارتودنسی ,قیمت انواع ارتودنسی

مشخصات

تبلیغات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

سود پرک | فروش سود پرک | قیمت سود پرک | سودپرک 98 طراحی سایت|طراحی اپلیکیشن|طراحی غرفه نمایشگاهی|طراحی کارت ویزیت|سئو و بهینه سازی ایرانی ایران طراحی وب سایت توریسم و گردشگری دوستداران ادبیات فارسی ایران موزیک تحریم خانه های هوشمند نمایندگی فروش خدمات تعمیر کولر گازی اسپلیت سامسونگ در شیراز - عظیمی